Radca Prawny Beata Sałdan w 2000 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji, kierunek Prawo, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i obroniła pracę magisterską pt. „Leasing w prawie międzynarodowym” napisaną w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego UŚ pod kierownictwem prof. dr hab. Wojciecha Popiołka (jednego z recenzentów projektu Kodeksu Spółek Handlowych). Biegle włada językiem angielskim i rosyjskim.

Od 2000 do 2007 roku pracowała w międzynarodowej firmie z branży FMCG, początkowo w Dziale Nieruchomości, a następnie w Dziale Prawnym.

W latach 2007-2013 w ramach własnej działalności gospodarczej, współpracowała z jedną z wiodących kancelarii prawnych w Krakowie, a w ramach świadczonych usług zajmowała się kompleksową obsługą prawną jednej z polskich spółek giełdowych z branży FMCG.

W 2013 roku, po ukończonej aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie i pozytywnie zdanym egzaminie radcowskim, została wpisana na listę radców prawnych i utworzyła własną Kancelarię Od tego czasu z sukcesem pomaga wielu firmom, szczególnie z branży e-commerce i facilty management.

Ścisła współpraca z firmami  z branży e-commerce zaoowocowałą również sklepem internetowym z usługami prawnymi prowadzonym pod adresem e-kancelariaradcyprawnego.pl 

W 2015 roku powstajje platforma internetowa do obsługi prawnej przedsiębiorców – saldan.pl

Autorka licznych publikacji w portalu internetowym e-gospodarka.pl oraz periodyku Inteligentny Budynek.